Gdy zbliża się Boże Narodzenie, urodziny lub inna okazja, pojawia się konieczność zakupu prezentu. Powinien on sprawić jak najwięcej radości osobie obdarowywanej, dlatego warto włożyć sporo czasu i wysiłku w wybranie odpowiedniego podarunku. Jeśli masz ograniczony budżet i wciąż szukasz fajnego pomysłu, to dobrze trafiłeś. Przedstawiamy trzy pomysły na najciekawsze prezenty do 100 zł.

Gra planszowa: idealny prezent do 100 zł

Gry planszowe zyskują coraz większą popularność. Nie ma co się dziwić – to świetny sposób na spędzania czasu z rodziną lub z przyjaciółmi, a wybór gier jest na tyle szeroki, że każdy znajdzie coś dla siebie. Jeśli chodzi o prezenty do 100 zł, planszówki są niezastąpione, bo w tym budżecie można bez problemu znaleźć tytuły dla mniejszej, jak i większej liczby graczy. W tym ostatnim przypadku można znaleźć gry planszowe nawet dla kilkunastu osób. W większości są to gry imprezowe, idealne na krótkie, lecz intensywne rozgrywki ze znajomymi. Wśród nich są zarówno tytuły poważne, jak i te bardziej żartobliwe oraz luźne, zapewniające dużo śmiechu i dobrej zabawy. W kwocie do 100 zł trudniej będzie natomiast znaleźć rozbudowane gry na kilak godzin rozgrywki. Zazwyczaj zakup podobnych tytułów wymaga wyłożenia dużo większej kwoty, bo planszówki nie są niestety zbyt tanie. Natomiast w tej cenie na pewno znajdziesz wartościowy prezent do 100 zł.

Książka to zawsze doskonały pomysł na prezent

Jeśli nie chcesz podarować gry planszowej to wybierz książkę lub książki. To doskonały, uniwersalny pomysł na prezent, który sprawdzi się w każdej okazji. Nawet jeśli obdarowywana osoba nie jest zapalonym czytelnikiem i po książkę sięga rzadko, to wciąż bez problemu znajdziesz takie tytuły, które na pewno ją zainteresują. W sprzedaży jest nie tylko beletrystyka i literatura piękna, ale też książki popularnonaukowe i historyczne, biografie, reportaże, poradniki czy wywiady ze znanymi osobistościami. Ostatecznie można nawet sięgnąć po przewodnik turystyczny – wbrew pozorom to też ciekawy pomysł na prezent do 100 zł, ale tylko, jeśli wiesz, że faktycznie się on przyda!