Jeśli bliska Ci osoba jest ogromnym miłośnikiem książek, może się wydawać, że prezenty niemal z każdej okazji masz już z głowy. W końcu wystarczy kupić książkę, prawda? No, nie do końca. Książkoholik z całą pewnością ma na swoim koncie wiele przeczytanych pozycji. Znalezienie tej, której jeszcze nie czytał, może być trudnym zadaniem. I nie wystarczy rzucić okiem na pokaźną biblioteczkę, sprawdzając jakich książek brakuje. Prawdziwy książkoholik zrobi wszystko by przeczytać interesujące go pozycje, nawet jeśli nie ma ich  formie fizycznej. Ebooki i audiobooki skutecznie rujnują plan wyboru książki na podstawie biblioteczki. Jakie w takim razie Prezenty do 100 zł do domu dziecka możesz kupić miłośnikowi książek? Mamy dla Ciebie ciekawe propozycje!

Pozwól książkoholikowi wybrać 

Zapytanie bliskiej osoby o to, co chciałaby dostać na prezent, nie jest zbyt dobrym pomysłem. Jak w takim razie możesz pozwolić, by sama wybrała książkę? Jest na to prosty sposób – bony podarunkowe do księgarni! Dzięki nim dajesz do zrozumienia bliskiej Ci osobie, że doskonale wiesz, co jest jej największą pasją, a przy tym nie ryzykujesz, że powielasz tytuł, który już czytała. Możesz zdecydować się zarówno na wybór księgarni internetowej, jak i stacjonarnej. A najlepiej, jeśli postawisz na bon podarunkowy w księgarni, w której bliska osoba robi najczęściej zakupy. 

Czy tylko książki dla książkoholika?

Choć oczywistym może się wydawać, że zakup książki to najlepszy prezent, jaki możesz podarować miłośnikowi czytania, może warto sięgać po mniej oczywiste rozwiązania? Osoba, dla której szukasz prezentu, od dłuższego czasu wspomina, że chciałaby rozpocząć przygodę z audiobookami? Być może dobre słuchawki w formie prezentu będą impulsem, by odsłuchać pierwszą książkę w formie audio?

Możliwości na prezent dla miłośnika literatury może być wiele. Jeśli nie chcesz postawić na gadżet, ani na bon podarunkowy, mamy jeszcze jedną propozycję. Dowiedz się, jakie są ulubione książki tej osoby. Oczywistością jest, że z całą pewnością są częścią jej biblioteczki. W sieci możesz jednak poszukać innego, specjalnego wydania danej pozycji. Jeśli osoba ta darzy książkę dużą sympatią, z całą pewnością będzie pod wrażeniem oryginalnego pomysłu.